Obchody Tygodnia Ziemi w naszej szkole

Było ciekawie, pouczająco i ekologicznie!

Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi i tradycyjnie jak co roku przystąpiliśmy do akcji pt. "Sprzątanie Świata". To święto skłania do refleksji i zastanowienia się nad skutkami ekspansywnej działalności człowieka w stosunku do środowiska. Nasi uczniowie z klas I-VIII oraz zerówka rozumieją potrzebę dbania o ziemię i konieczność porządkowania terenów wokół szkoły. Duża ilość zalegających po zimie odpadów była dla uczniów dużym zaskoczeniem.

Kolejną inicjatywą było wykonanie plakatów z hasłem "Co mogę zrobić dla ziemi?". Uczniowie klas I-III oraz zerówka wykazali się dużą kreatywnością. Odbyły się również pogadanki, konkursy i quizy przyrodniczo-ekologiczne oraz dekoracja holu szkoły. Młodsi uczniowie dostali w nagrodę dyplomy za udział w akcji. Dziękujemy uczestnikom (uczniom i nauczycielom) za zaangażowanie i wkład pracy w przywracaniu blasku, zarówno terenom zielonym, jak i zurbanizowanym. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Więcej zdjęć można znaleźć TUTAJ.

Tekst: Monika Mielniczenko
Foto: Agata Durejko, Edyta Przybysławska